«Διαβολική» προϊστορία στο «Όλντ Τράφορντ»

Τη Τότεναμ θα φιλοξενήσει στις 18:30 το απόγευμα στο «Όλντ Τράφορντ» η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Μέχρι στιγμής η ομάδα του Μάντσεστερ έχει μία εντός έδρας ήττα στη πρεμιέρα από τη Κρίσταλ Πάλας με 3-1, ενώ στον δεύτερο της αγώνα χρειάστηκε τη βοήθεια του VAR, όπου της δόθηκε πέναλτι στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης για να πάρει το τρίποντο απέναντι στη Μπράιτον.

Η Τότεναμ ξεκίνησε τη φετινή Πρέμιερ Λιγκ με εντός έδρας ήττα από την Έβερτον με 1-0. Στη συνέχεια ισοπέδωσε την Σαουθάμπτον εκτός με 5-2, ενώ προσφάτως παραχώρησε ισοπαλία 1-1 απέναντι στη Νιούκαστλ.

Στο τελευταίο της παιχνίδι με τις «καρακάξες» η Τότεναμ κρατούσε τη νίκη στα χέρια της, έχοντας χάσει πάρα πολλές ευκαιρίες για να τελειώσει το ματς, όμως στις καθυστερήσεις η Νιούκαστλ την τιμώρησε από το σημείο του πέναλτι.

Προϊστορία: Η προϊστορία ανήκει κατά κράτος στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, καθώς σε 11 μεταξύ τους αναμετρήσεις στο «Όλντ Τράφορντ» οι «κόκκινοι διάβολοι» μετρούν οκτώ νίκες έναντι τριών των «Σπιρουνιών». Στα αξιοσημείωτα είναι ότι δεν «παίζει» η ισοπαλία στις μεταξύ τους αναμετρήσεις.

2010 Manchester Utd - Tottenham 3-1

Σε αποδόσεις φαβορί δίνεται ο άσσος της Μάντσεστερ και το συναντάμε στο 1.91, με την ισοπαλία στο 3.66 και το διπλό της Τότεναμ στο 3.91.