"Παρθενική" νίκη στο "Κύπελλο ΣΚΟΚ" για τον Ροδοσθένη Ροδοσθένους!

Με 96 επιτυχίες στους 100 δίσκους του αγώνα, ο διεθνής σκοπευτής του Σκοπευτικού Ομίλου Πάφου Ροδοσθένης Ροδοσθένους κέρδισε τον τέταρτο αγώνα σπόρτιγκ για το «Κύπελλο ΣΚΟΚ» και πέτυχε την «παρθενική» νίκη στη σκοπευτική του καριέρα! Η πρώτη του αυτή νίκη επιτεύχθηκε «εντός έδρας» αφού ο αγώνας φιλοξενήθηκε στις εγκαταστάσεις του επαρχιακού σκοπευτηρίου Πάφου και τον αθλοθέτησε η εταιρία OLYMPIA OCEAN CARRIERS LTD.

Πίσω από τον νικητή, τερμάτισε ο συναθλητής του Χάρης Χριστοδουλίδης με 94/100, ενώ στην τρίτη θέση είχαμε τετραπλή ισοβαθμία, με τους Κωνσταντίνο Κωνσταντίνου (ΣΚΟΛΕΥ), Άγγελο Αβραάμ (ΣΚΟΛΕΜ), Κωντσταντίνο Αριστοφάνους (ΣΚΟΛΑΡ) και Πανίκο Δημητριάδη (ΣΚΟΚΕΡ), να ολοκληρώνουν τον αγώνα με 93/200. Οι τέσσερις αθλητές οδηγήθηκαν σε αγώνα «ξαφνικού θανάτου», όπου σε σύνολο 18 δίσκων, ο Κωνσταντίνου είχε 15 επιτυχίες, ο Αβραάμ 13, ο Αριστοφάνους 12 και ο Δημητριάδης 11.

Στην κατάταξη της Β’ κατηγορίας πρώτευσε ο Άθως Σταυρινού της ΣΕΛ με 90/100, όσους και ο νικητής της Γ’ κατηγορίας Κούλλης Χάματσος της ΣΚΟΑΜ, ενώ στην Δ’ κατηγορία πρώτευσε ο συναθλητής του Πάμπος Χατζημιχαήλ με 89/100. Με το 90/100 που πέτυχε ο Κούλλης Χάματσος εξασφάλισε και την πρώτη θέση στην κατηγορία των σίνιορς, ενώ στους βετεράνους κέρδισε ο Γιώργος Ευστρατίου της ΣΕΛ, με 86/100.