Εξαλλος ο μάνατζερ του Φαν Ντε Μπέεκ με τον Σόλσκιερ: «Απαράδεκτο να...»

Εντονη κριτική στον Όλε Σόλσκιερ, άσκησε ο μάνατζερ του Ντόνι Φαν Ντε Μπέεκ, Γουίδο Άλμπερς, σχετικά με τον χρόνο συμμετοχής που πήρε ο Ολλανδός στο ματς την Μπράιτον.

Ο Νορβηγός τεχνικός στο πρόσφατο παιχνίδι με την Μπράιτον, άφησε στον πάγκο τον Φαν ντε Μπέεκ, επιλέγοντας τον Αντονι Μαρσιάλ στο βασικό σχήμα. Αυτό δεν άρεσε καθόλου στον μάνατζερ του νεαρού μέσου, Γούδιο Άλμπερς, ο οποίος τα έβαλε με τον προπονητή της Γιουνάιτεντ.

«Να παίξει ο Ντόνι ως αλλαγή; Απαράδεκτο! Δεν μου άρεσε καθόλου η απόφαση του προπονητή της Γιουνάιτεντ και ήταν τελείως λάθος. Μπορώ να μπω στη θέση του Ντόνι και ούτε εμένα θα μου άρεσε να έμπαινα στα τελευταία τέσσερα λεπτά του αγώνα. Καλύτερα να με άφηνε ο προπονητής μου στον πάγκο.

Η αλήθεια είναι πως μπήκε στο τέλος της αναμέτρησης και έκανε τη διαφορά. Κέρδισε το πέναλτι, το οποίο χάρισε τη νίκη στην ομάδα του σε νεκρό χρόνο. Τα πήγε πάρα πολύ καλά στα λεπτά που αγωνίστηκε.

Κανονικά έπρεπε να είχανε χάσει με 7-1. Η Μπράιτον έχασε πέντε δοκάρια. Δεν πρέπει να συμβαίνει αυτό σε μια ομάδα, όπως η Γιουνάιτεντ. Πρέπει να διορθώσουν πολλά πράγματα, αν θέλουν να έχουν τύχη σε όλες τις διοργανώσεις που συμμετέχουν».