Το σχόλιο ημιχρόνου από το ΓΣΠ

Με ισόπαλο αποτέλεσμα οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια Ομόνοια και Ερυθρός Αστέρας (1-1). Το 1-0 διαμορφώθηκε αρχικά από το Λούφτνερ από το 31' του αγώνα βάζοντας την ομάδα του Μπέργκ σε θέση οδηγού, με τον Ερυθρό Αστέρας να έχει την κατοχή, να βάζει πίεση για ισοφάριση... Οι "πράσινοι" δεν άντεξαν και στην εκπνοή του ημιχρόνου ήρθε η ισοφάριση από την ομάδα της Σερβίας.

Οι "πράσινοι" που μπήκαν στο παιχνίδι δυνατά, είχαν την πρώτη τελική, ακολούθως όμως η ομάδα της Σερβίας μετά το πρώτο ξεμούδιασμα, βρήκε τα πατήματα της και έβαζε κατά διαστήματα δύσκολα στο Φαμπιάνο που όπου χρειάστηκε δήλωσε παρών. Η Ομόνοια θα πρέπει να μπει βελτιωμένη στην επανάληψη, ο Ερυθρός Αστέρας πατάει λίγο καλύτερα στο παιχνίδι και μέσα από τα κενά διαστήματα θα πρέπει να βρει τους χώρους για να σκοράρει πρώτη το δεύτερο γκολ. Η ισοφάριση δημιούργησε άγχος στους παίκτες του Μπεργκ, που θα πρέπει να παρουσιαστούν με περισσότερο θάρρος στην επανάληψη.