"Τεσσάρα" οι Γάλλοι, γλίτωσαν το... κάζο στο τέλος οι Τούρκοι! (vid)

Για 88 λεπτά οι Τούρκοι αδυνατούσαν να διασπάσουν την καλοστημένη Ανδόρρα στο Vodafone Park της Κωνσταντινούπολης. Μετά από 25 άκαρπες τελικές για την ομάδα του Σενόλ Γκιουνές, ήρθε η λύτρωση. Ο Τουφάν έκανε το 1-0 στο 89' και η Τουρκία γλίτωσε από μια τεράστια "γκέλα", παραμένοντας στην κορυφή του ομίλου μαζί με την Γαλλία.

Η Παγκόσμια Πρωταθλήτρια δεν είχε προβλήματα απέναντι στην Αλβανία, με το τελικό 4-1 να αντικατοπτρίζει την εικόνα του ματς. Ο Κομάν άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό μετά από πολύ όμορφη μπαλιά του Βαράν. Ο Ζιρού έγραψε το 2-0 για τους «τρικολόρ» στο 27’, ενώ στο 38' ο Γκριεζμάν έχασε πέναλτι, σημαδεύοντας το οριζόντιο δοκάρι. Ο Κομάν και πάλι έκανε το 3-0 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα (68’), ενώ με γκολ συνοδεύτηκε το ντεμπούτο του Τζόναθαν Ικονέ για τη Γαλλία, αφού σκόραρε στο 85’. Οι Αλβανοί με τον Τσικαλέσι να ευστοχεί σε πέναλτι στο 90ό λεπτό μείωσαν για το τελικό 4-1.