ΤΕΛΙΚΟ: Βασιλεία -Ανόρθωση 3-2

Το SPORTIME σου δίνει την δυνατότητα να συμμετάσχεις ενεργά στο Βασιλεία-Ανόρθωση για το μονό παιχνίδι για τον 3ο προκριματικό του Γιουρόπα Λιγκ που θα πραγματοποιηθεί στο St. Jakob-Park. Κάνε την ερώτηση σου εξέφρασε την άποψη σου και πάρε και εσύ μέρος στην μετάδοση του αγώνα στην Live μετάδοση μας. Γράψε αρχικά το όνομα σου και μετά το σχόλιο σου στο πλαίσιο πιο κάτω.

Περιγραφή: Άντρια Χήρα

Τηλεοπτική μετάδοση: Cablenet

Η εξέλιξη του αγώνα:

90+4' Σουτ από τον Κβιλιτάια, διώχνει τελευταία στιγμή ο τερματοφύλακας της Βασιλείας

88' Δεύτερη κίτρινη στον Vonmoos και με δέκα και η Βασιλεία

Ακόμη πέντε λεπτά για το 90'

85' Μέσα ο Van Der Werff, εκτός ο Campo

78' Μέσα ο Γκαλίτσιος, εκτός ο Σελίν

76' Μέσα ο Oberlin, εκτός ο Stocker

71' Κόρνερ για την Ανόρθωση, εκτελείται από τον Χριστοφή, ο Καμπράλ απομακρύνει

67' Ο Κβιλιτάια εκτελεί και μειώνει εκ νέου σε 3-2

66' Κερδίζει πέναλτι για την Ανόρθωση ο Μίχα

62' Μέσα ο Μίχα, εκτός ο Μαργκάσα

61' Κίτρινη κάρτα στον Vonmoos σε δυνατό φάουλ στον Σελίν

Μέσα ο Vonmoos εκτός ο Pululu

60' Η Βασιλεία εξακολουθεί να ελέγχει τον αγώνα με ανταλλαγή σωστών πάσεων

Τα συνεχόμενα κόρνερ της Βασιλείας, περνάνε χωρίς αποτέλεσμα

49' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Οκριασβίλι και με δέκα η Ανόρθωση

46' Μέσα ο Χριστοφή, εκτός ο Κορέια

Έναρξη β' ημιχρόνου

ΗΜΙΧΡΟΝΟ Βασιλεία - Ανόρθωση 3-1

45' Μειώνει η Ανόρθωση με τον Βργκοτς με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής για το 3-1

39' Κερδίζει φάουλ για την Ανόρθωση ο Νταουσβίλι

Στο μεταξύ η Ανόρθωση παραμένει χωρίς τελική

34' Ο Frei εκτελεί το φάουλ για τη Βασιλεία, η μπάλα εκτός

33' Κίτρινη στον Οκριασβίλι για φάουλ στον Alderete

31' Δυνατό φαλτσαριστό σουτ από τον Cabral

Δεν μπορεί σε καμία φάση και σε καμία ανάπτυξη να μειώσει η Ανόρθωση

27' Κίτρινη κάρτα στον Alderete

Ο Κάμπο το 2-0 για τους Ελβετούς (vid)

Το παιχνίδι παίρνει μία άσχημη μορφή, οι παίκτες της Βασιλείας είναι σε καλή βραδιά σε αντίθεση με την ομάδα του Τιμούρ
22' ΓΚΟΛ και 3-0 για τη Βασιλεία με αυτογκόλ Αμπαρτζουνιάν

Έξαλλος ο Κετσπάγια με αυτά που βλέπει από τους παίκτες του, σίγουρα ούτε ο ίδιος δεν περίμενε τέτοια εξέλιξη

18' Κίτρινη στον Widmer

15' Φωνές από τον Τιμούρ Κετσπάγια που πρέπει ν' αλλάξει πράγματα στην ομάδα του

Πολύ αρνητική η εξέλιξη στο παιχνίδι για την Ανόρθωση, δύο γκολ πριν το 15αλεπτο είναι σοβαρό προβάδισμα για τους Ελβετούς

Νωρίς μπροστά στο σκορ η Βασιλεία (vid)

Δυνατό σουτ του Καμπο με το αριστερό, η μπάλα στο δοκάρι και καταλήγει στα δίχτυα για το δεύτερο γκολ των Ελβετών

12' ΓΚΟΛ για τη Βασιλεία και 2-0

Ο Κορέια εκτελεί, αδύναμη όμως κεφαλιά από τον Αρτυματά, με τον Νίκολιτς να μπλοκάρει

8' Σέντρα του Αμπαρτζουμιάν, κερδίζει κόρνερ η Ανόρθωση, το πρώτο στο παιχνίδι της

Εκτελεί ο Κορέια, η μπάλα απομακρύνεται από τους αμυντικούς της Βασιλείας

5' Κερδίζει φάουλ και ο Μαργκάσα

Άσχημη εξέλιξη για την Ανόρθωση που καλείται από πολύ νωρίς να βγάλει αντίδραση

Ο Campo εκτελεί το φάουλ και με δυνατό σουτ ο Widmer ανοίγει το σκορ

4' ΓΚΟΛ για τη Βασιλεία και 1-0

3' Πρώτο φάουλ στο παιχνίδι και είναι για τη Βασιλεία