«Άσο» από… ημίχρονο η Ισπανία, νέα ισοπαλία για τη Γερμανία

Σε… παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε η Ισπανία το παιχνίδι με αντίπαλο την Ουκρανία, όπως μαρτυράει ξεκάθαρα και η τελική της επικράτηση με 4-0, χάρη στην οποία οι «φούριας ρόχας» ανέβηκαν στην πρώτη θέση του 1ου ομίλου στο Α’ γκρουπ του νέου Nations League.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ήταν ο Ράμος, με τον αρχηγό της Ισπανίας να «πιάνει» στα γκολ με την εθνική τον Ντι Στέφανο, φτάνοντας με τα δύο σημερινά με πέναλτι μόλις στο 3’ και κεφαλιά «οβίδα» στο 29’ τα 23!

Ενώ η… σεμνή τελετή έλαβε πρόωρο τέλος τρία λεπτά μετά, όταν με πολύ ωραία ατομική ενέργεια ο Φατί σκόραρε κι έγινε ο νεότερος σκόρερ στην ιστορία της Ισπανίας, σε ηλικία 17 ετών και 311 ημερών…

Για να έρθει ο Φεράν Τόρες στο 84ο λεπτό και να βάλει το… κερασάκι στην τούρτα για την ομάδα του Λουίς Ενρίκε, διαμορφώνοντας παράλληλα και το τελικό αποτέλεσμα.