Φιλική οκτάρα για την Ομόνοια, τέσσερα γκολ ο Κακουλλής

Η Ομόνοια πέτυχε μια μεγάλη σε έκταση φιλική νίκη κόντρα στον Άρη με τελικό σκορ το 8-1. Τέσσερα γκολ για τους πράσινους ο Κακουλλής.

Οι δύο προπονητές είχαν την ευκαιρία να δουν αρκετά πράγματα και να σημειώσουν τις παρατηρήσεις τους για να βελτιωθούν ενόψει της συνέχειας.

Το SPORTIME σας μετέφερε live την εξέλιξη της αναμέτρησης:

90' Τέλος στο παιχνίδι με την Ομόνοια να κερδίζει εύκολα τον Άρη. Τελικό σκορ το 8-1

89' Παραμένει το 8-1 για την Ομόνοια

83' Απίστευτο, με τον Κακουλλή να πιάνει την κεφαλιά και να κάνει το 8-1. Τέσσερα γκολ μέσα σε λίγα λεπτά για τον νεαρό άσο της Ομόνοιας

80' Χατ τρικ για τον Κακουλλή που με διπλή προσπάθεια σκόραρε το 7ο σημερινό γκολ των πρασίνων και έκανε το 7-1

76' 6-1 για την Ομόνοια με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Κακουλλή. Ο Τιάγκο γύρισε παράλληλα την μπάλα, προ κενής εστίας ο Κύπριος άσος δεν αστόχησε και πέτυχε άλλο ένα τέρμα

74' Παράλληλο γύρισμα από τον Σάββα, ο Κακουλλής από κοντά δεν αστόχησε και έκανε το 5-1

67' Ο νεαρός άσος της Ομόνοιας, Ανδρέας Σάββα, σκόραρε για τους πράσινους με κοντινό πλασέ και έκανε το 4-1

55' Καλός ο ρυθμός σε αυτά τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, παραμένει το 3-1

49' Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια, όμως το πλασέ του Κακουλή έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Άρη

46΄Μαζεμένες οι αλλαγές, ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

- Ημίχρονο στο φιλικό παιχνίδι της Ομόνοιας και του Άρη, 3-1 το αποτέλεσμα

44' Ο Μαυρίας κέρδισε πέναλτι, ο Παπουλής ανέλαβε την εκτέλεση και έκανε το 3-1, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου

38΄Ο Άρης μειώνει σε 2-1 από τα έντεκα βήματα με τον Μπάρμπαρο

38' Κερδισμένο πέναλτι για τον Άρη με τον Παναγιώτου να ανακόπτει την πορεία της μπάλας με το χέρι προ της γραμμής. Ο Βασίλης Δημητρίου δεν θα τον αποβάλει αλλά υπέδειξε στον Μπεργκ να τον αποσύρει. Με δέκα η Ομόνοια μέχρι το τέλος του ημιχρόνου

28' Γκολ για την Ομόνοια με τον Κούσουλο να κάνει το σουτ και να γράφει το 2-0

20' Παραμένει το 1-0 για την Ομόνοια που είναι καλύτερη στο παιχνίδι

13' Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Μποτεάκ, η μπάλα λίγο έξω

4΄Γκολ για την Ομόνοια με τον Άγγελο Ζευκή

1' Έναρξη του αγώνα

Η ενδεκάδα του Άρη: Σωφρονίου, Ντελμίρο, Μαμμίδης, Παστελλής, Νίνο, Κυριάκου, Λυσάνδρου, Μπάρμπαρο, Ματθαίου, Δημητρίου, Κώστη

Διαιτητής: Βασίλης Δημητρίου

Μόνο οι Φαμπιάνο και Κούσουλος παραμένουν στο αρχικό σχήμα σε σχέση με το πρώτο φιλικό απέναντι στη Δόξα

Κάτω από το τέρμα θα είναι ο Φαμπιάνο και στην αμυντική γραμμή οι Μαυρίας (δεξιά), Κίκο (αριστερά) και Λούφτνερ-Παναγιώτου (κεντρικοί αμυντικοί). Στη μεσαία γραμμή θα αγωνιστούν οι Κούσουλος, Χαραλάμπους. Επιτελικός μέσος θα είναι ο Παπουλής, στα άκρα οι Τζιωνής - Μποτεάκ και στην κορυφή της επίθεσης ο νεαρός Ζευκής

Η εντεκάδα της Ομόνοιας: Φαμπιάνο, Μαυρίας, Λούφτνερ, Παναγιώτου, Κίκο, Χαραλάμπους, Κούσουλος, Τζιωνής, Παπουλής, Μποτεάκ, Ζευκής