Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την Ανόρθωση (pics)

Η Ανόρθωση κέρδισε την ΑΕΛ με στο «Αντώνης Παπαδόπουλος», χάρη στα τέρματα των Καλτσά και Χουσμπάουερ.

Πολύ δυνατά μπήκε στο παιχνίδι η γηπεδούχος ομάδα και μέχρι το 20λεπτο πέτυχε δυο τέρματα και πήρε προβάδισμα με 2-0. Στα δυο τέρματα πρωταγωνιστές ήταν οι Καλτσάς και Χριστοφή, οι οποίοι έστειλαν από μια φορά την μπάλα στα δίκτυα, στο 16’ και στο 20’ αντίστοιχα.

Στη συνέχεια ο Κατσαράβα, νικήθηκε στο τετ α τετ από τον Βοζίνια, ενώ καλή ευκαιρία έχασε και ο Χριστοφή, ο οποίος με ωραία ενέργεια και δυνατό σουτ, έστειλε την μπάλα λίγο έξω.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε αισθητά, λόγω και των αλλαγών που προχώρησαν οι δυο προπονητές.

Η εξέλιξη

9' Μεγάλη ευκαιρία για την Ανόρθωση. Ο Χουσμπάουερ έκανε το σουτ, ωστόσο ο Βοζίνια απέκρουσε, ενώ στη συνέχεια ο Ράσο έδιωξε προ της γραμμής

16' Γκολ για την Ανόρθωση. Ο Καλτσάς μετά από πάσα του Χουσμπάουερ, έκανε το σουτ και νίκησε το Βοζίνια για το 1-0.

20' Η Ανόρθωση διπλασιάζει τα τέρματα της. Ο Χριστοφή με εξαιρετική ενέργεια και δυνατό σουτ, έστειλε την μπάλα πρώτα στο δοκάρι και ακολούθως στα δίκτυα.

24' Ο Βοζίνια νίκησε τον Κατσαράβα σε τετ α τετ

26' Λίγο έξω το σουτ του Χριστοφή

30'  Διάλειμμα για να δροσιστούν οι παίκτες των δυο ομάδων

Ημίχρονο 2-0

Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο

65' Σουτ του Ελουντού, λίγο έξω