ΤΕΛΙΚΟ: Εθνικός Άχνας-Ολυμπιακός 1-3

Ο Εθνικός Άχνας υποδέχθηκε τον Ολυμπιακό για την 8η αγωνιστική του φετινού πρωταθλήματος.

Το SPORTIME σας μετέφερε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης που έγινε στο Δασάκι, με νικητή τον Ολυμπιακό και μάλιστα με ανατροπή (1-3).

Οι ενδεκάδες:

Εθνικός Άχνας: Μπογκατίνοφ, Περατικός, Ηλία (67' Χαραλάμπους), Μιγκελίτο, Ηλία Μ, Γκονσάλο, Κουντόμπιακ, Ζάκπα (82' Κοστόφσκι), Κυπριανού, Χριστοφή, Κουσιάππας (58' Κονέ)

Ολυμπιακός: Μιχαήλ, Ψάλτης, Σαμπίνια, Σάλι (62' Σαρφό), Μάντζης (86' Γαρουφαλιάς), Γκουστάβο, Μανρίκε, Ζαχαρίου (79' Χάνι) , Ανδρέου, Νάνι, Φαν Κέσελ

Το Live:

- Τέλος στο παιχνίδι, μεγάλη νίκη με ανατροπή για τον Ολυμπιακό. Κέρδισε 1-3 τον Εθνικό και πήγε στους 12 πόντους. Στους 4 έμειναν οι γηπεδούχοι

90+3' Γκολ για τον Ολυμπιακό. Ο Φαν Κέσελ από κοντά κάνει το 1-3 και σφραγίζει τη νίκη για τους φιλοξενούμενους

90' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

86' Έξω ο Μάντζης, μέσα ο Γαρουφαλιάς

85' Ο Κονέ κάνει την κεφαλιά, ξανά θα του πει ''όχι'' ο Μιχαήλ

84' Νέα δεδομένα στο παιχνίδι, κρατά το τρίποντο ο Ολυμπιακός

83' Γκολ για τον Ολυμπιακό και 1-2! Η ανατροπή έρχεται μετά από μια πολύ καλή ατομική ενέργεια και σουτ του Φαν Κέσελ

82' Έξω ο Ζάγκμπα, μέσα ο Κοστόφσκι για τον Εθνικό

82' Καλή η κεφαλιά του Κονέ, δύσκολα διώχνει ο Μιχαήλ

81' Η κεφαλιά του Μάντζη σταματά στον Μπογκατίνοφ

80' Κίτρινη στον Κλάφουριτς για διαμαρτυρίες

79' Μέσα ο Χάνι, έξω ο Ζαχαρίου για τους μαυροπράσινους

76' Καλή φάση για τον Ολυμπιακό, το σουτ του Μάντζη δεν ήταν δυνατό όμως και ο Μπογκατίνοφ μπλόκαρε σταθερά

72' Η εκτέλεση φάουλ του Χαραλάμπους σταμάτησε στον Μιχαήλ

69' Όλα είναι ρευστά στο Δασάκι, και οι δύο ομάδες ψάχνουν το γκολ

67' Έξω ο Κ. Ηλία, μέσα ο Χαραλάμπους για τους γηπεδούχους

62' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Έξω ο , μέσα ο Σαρφό

58' Αλλαγή για τον Εθνικό. Έξω ο Κουσιάππας, μέσα ο Κονέ

56' Ο Δημητρίου ακύρωσε γκολ του Φαν Κέσελ για επιθετικό φάουλ

55' Το γκολ έφερε μια καλύτερη εικόνα στο Δασάκι και για τις δύο ομάδες

Θα πρέπει να αποφασίσουν για Μάντζη

53' Κίτρινη στον Μάντζη

50' Γκολ για τον Ολυμπιακό και 1-1 με το 4ο φετινό γκολ του Μάντζη. Ο Φαν Κέσελ έκανε το γύρισμα και ο Ελλαδίτης φορ των φιλοξενουμένων μπήκε στην πορεία της μπάλας και ισοφάρισε

49' Συνεχίζουν χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

48' Κίτρινη στον Κουσιάππα του Εθνικού Άχνας

46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

- Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, 1-0 μπροστά οι γηπεδούχοι

45' Ένα λεπτό θα είναι ο χρόνος καθυστέρησης

40' Ο Εθνικός κρατά το 1-0

- Από το γκολ του Εθνικού και μετά ο ρυθμός ανέβηκε και άνοιξε το ματς

32' Κίτρινη στον Κουντόμπιακ

31' Σουτ από τον Κ. Ηλία, μαζεύει ο Μιχαήλ

30' Παραμένει το 1-0, προσπαθεί να αντιδράσει ο Ολυμπιακός ενώ ο Εθνικός αναπτύσσεται από τα άκρα

- Ο Ζάγκμπα πήρε το ριμπάουντ μετά την ασταθή απόκρουση του Μιχαήλ στην κεφαλιά του Μάριου Ηλία. Έτσι από κοντά δεν αστόχησε και έκανε το 1-0

23' Γκολ για τον Εθνικό με τον Ζάγκμπα από κοντά να σκοράρει και να κάνει το 1-0. 2ο φετινό γκολ και μάλιστα συνεχόμενο για τον επιθετικό των γηπεδούχων

22' Η κεφαλιά του Σαμπίνια είναι άστοχη

19' Πρώτη τελική για τον Εθνικό, η κεφαλιά του Περατικού έφυγε έξω

16' Η μεγαλύτερη φάση μέχρι τώρα στο ματς, με τον Μπογκατίνοφ να διώχνει δύσκολα το σουτ του Γκουστάβο

11' Στο 0-0 το ματς, ισορροπημένη η αναμέτρηση

6' Πλασέ από τον Μάντζη, η μπάλα σταματά στον Γκονσάλο

1' Έναρξη στο Δασάκι