Τι δήλωσαν Κωστή, Νικ και Λαΐφης

Δείτε τι δήλωσαν μετά το τέλος του αγώνα οι ποδοσφαιριστές της Εθνικής μας ομάδας.

Ιωάννης Κωστή

«Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι, το πιο δύσκολο. Δεχθήκαμε ένα γκολ πριν το 40’. Η Ρωσία είναι μια πολύ δυνατή ομάδα. Ήμασταν άτυχοι που μείναμε πίσω στο σκορ. Παίξαμε τα πρώτα μας παιχνίδια. Πρέπει να μην σταματήσουμε να δουλεύουμε. Μπορεί η Εθνική γιατί υπάρχει μέλλον»

Νικόλα Ιωάννου

Ήταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι απέναντι στη Ρωσία. Μπορούσε να ήταν 2-0 και 3-0 από τα πρώτα 20 λεπτά. Στο δεύτερο κρατήσαμε την μπάλα, χάσαμε κάποιες ευκαιρίες. Το σκορ μπορούσε να ήταν και μεγαλύτερο. Θα συνεχίσουμε να δουλεύουμε σκληρά. Θέλουμε χρόνο, είμαστε μια νέα ομάδα και πιστεύω ότι στο μέλλον θα πάρουμε και βαθμολογικό κέρδος

Κωνσταντίνος Λαΐφης

Δεν θα σταθώ στην εικόνα που είχαμε. Είχαμε νοοτροπία νικητή σήμερα. Προσπαθήσαμε να παίξουμε ποδόσφαιρο στο δεύτερο ημίχρονο . Δεν παίζαμε με καμιά τυχαία ομάδα. Πιστεύω σε αυτά τα νεαρά ταλέντα που ήρθαν τώρα. Πρέπει να πιστέψουμε πάνω τους και δεν έχουμε να ζηλέψουμε τίποτα από τις άλλες Εθνικές.