Σ' εξέλιξη: Κύπρος-Αλβανία 0-1

Η Εθνική Γυναικών, δίνει αυτή την ώρα το πρώτο της παιχνίδι στον όμιλο στην Κύπρο, το πρώτο επίσημο της ιστορίας της. Με αντίπαλο την Αλβανία λοιπόν, η Εθνική μας ομάδα Γυναικών, συνεχίζει τις υποχρεώσεις της στην προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

1' Σέντρα στον αγώνα!
14' Από το πρώτο φάουλ για την εθνική μας προκύπτει το πρώτο κόρνερ στο παιχνίδι. Πέρασε ανεκμετάλλευτο.
16' Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ από τη Χρυσοστόμου, μπλοκάρει σταθερά η τερματοφύλακας της Αλβανίας.
17' Μεγάλη ευκαιρία για την Αλβανία με την Ντότσι, το σουτ της οποίας πέρασε ελάχιστα άουτ
22' Εκτός περιοχής σουτ της Σολωμού, η μπάλα άουτ
30' Εντυπωσιακή επέμβαση της Ματθαίου που με το ένα χέρι πετά την μπάλα σε κόρνερ
31' Πέναλτι για την Αλβανία!
32' ΓΚΟΛ! 1-0 Η ΑΛΒΑΝΊΑ! Η Ματθαίου έπεσε στη σωστή γωνία, αλλά η Ντότσι βρίσκει στόχο και ανοίγει το σκορ
39' Σουτ της Ντότσι, αποκρούει η Ματθαίου
43' Κίτρινη στην Μιχαήλ
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο
Η ιστορική εντεκάδα της Εθνικής Γυναικών: Μαρία Ματθαίου, Μαρία Ιωάννου, Τάνεβα, Ελένη Γιάννου, Άντρια Μιχαήλ, Χριστιάνα Σολωμού, Λουκρητία Χρυσοστόμου, Αδάμου, Σάρα Παπαδοπούλου, Παφίτη, Σάββα