Στον δεύτερο αγώνα σταθερού στόχου του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ

Νικητές στο αεροβόλο τουφέκι ο έφηβος
Γιώργος Ευαγγέλου και η Μαριλένα Κωνσταντίνου
-----------------------------------------

•    Στο αεροβόλο τουφέκι νεανίδων πρώτευσε η Κωνσταντίνα Μαρκίδου, στους παίδες ο Ανδρέας Ηρακλέους και στις κορασίδες η Κατερίνα Χαρή

Ο έφηβος πρωταθλητής Γιώργος Ευαγγέλου και η πρωταθλήτρια Μαριλένα Κωνσταντίνου και οι δυο αθλητές της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λευκωσίας, ήταν οι μεγάλοι νικητές στο αεροβόλο τουφέκι, στον  δεύτερο φετινό αγώνα του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ. Ο αγώνας ήταν για το «Κύπελλο Λευκωσίας» κι έγινε στις εγκαταστάσεις του Ολυμπιακού σκοπευτηρίου «Λάκης Ψημολοφίτης», το περασμένο Σαββατοκύριακο 16 και 17 Οκτωβρίου, με αθλοθέτη τον Ανδρέα Λαζανίτη.

Ο νεαρός Γιώργος Ευαγγέλου πέτυχε το πιο ψηλό αποτέλεσμα του αγώνα, με 616.8 και πήρε την πρώτη θέση στην κατάταξη ανδρών / εφήβων, ενώ η Μαριλένα με 609.9 πρόσθεσε άλλη μια νίκη στο ενεργητικό της, στη γυναικεία κατηγορία.  Στους άνδρες, ο Ανδρέας Κωνσταντίνου πέτυχε 586.6, ενώ πολύ καλό ήταν το αποτέλεσμα της Κωνσταντίνας Μαρκίδου που πρώτευσε στο αεροβόλο τουφέκι νεανίδων με 608.3. Στους παίδες την πρώτη θέση πήρε ο Ανδρέας Ηρακλέους με 589.5 και στις κορασίδες η Κατερίνα Χαρή με 592.9. Όλοι οι νικητές στις πιο πάνω κατηγορίες είναι αθλητές της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λευκωσίας.

Οι νικητές του Σαββάτου
Το Σάββατο 16 Οκτωβρίου ολοκληρώθηκαν τα αγωνίσματα για τις μικρότερες ηλικίες (κάτω των 13 χρόνων), που αγωνίζονται με τη χρήση στηρίγματος του όπλου (σταντ) και σε σύνολο 40 βολών. Οι αθλητές της ΣΚΟΛΕΥ Ιωάννης Κωνσταντίνου (361.5) και Θέα Φράγκου (389.4) πρώτευσαν στο αεροβόλο τουφέκι παίδων και κορασίδων με σταντ και οι Αλκινόος Ευαγγέλου της ΣΚΟΛΕΥ (375.4) και Σάββια Χριστοδούλου της ΣΚΟΛΑΡ (375.8) ήταν οι νικητές στο αεροβόλο τουφέκι παμπαίδων και παγκορασίδων αντίστοιχα. Στο αεροβόλο πιστόλι παίδων με σταντ την πρώτη θέση πήρε ο Γιώργος Καμπούρης της ΣΚΟΛΑΡ με 366/400.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στον δεύτερο αγώνα σταθερού στόχου, του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ, ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία: