To πάλεψε αλλά λύγισε στην Μόσχα ο Ολυμπιακός

Μεγάλο ματς στη Μόσχα! Σε ένα πραγματικό ντέρμπι που εξελίχθηκε σε θρίλερ, η ΤΣΣΚΑ κέρδισε τον Ολυμπιακό με 69-65 και παρέμεινε αήττητη στην Euroleague, ανεβαίνοντας στο 5-0. Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη ήταν εξαιρετική στο τρίτο δεκάλεπτο και παρουσιάστηκε πιο ψύχραιμη στα τελευταία δευτερόλεπτα, με τον Ολυμπιακό να παλεύει μέχρι το τέλος, χωρίς ωστόσο αποτέλεσμα.

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν πολύ καλοί στο πρώτο ημίχρονο και ξεπέρασαν το... σοκ του κακού τρίτου δεκαλέπτου, με τον Βασίλη Σπανούλη να είναι εξαιρετικός στη τέταρτη περίοδο και να καθοδηγεί τους συμπαίκτες του προς ένα μεγάλο διπλό. Ο Ουίλ Κλάιμπερν ωστόσο ήταν καθοριστικός στα κρίσιμα λεπτά, ενώ μεγάλη εμφάνιση έκανε και ο Σέρχιο Ροντρίγκεθ, με 20 πόντους και 6 τρίποντα.

Μετά και από αυτό το αποτέλεσμα, ο Ολυμπιακός έπεσε στο 3-2 και πλέον επικεντρώνεται στα δύσκολα ματς που ακολουθούν, με τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ στο ΟΑΚΑ (9/11) και την Φενέρμπαχτσε (15/11).

Από: sdna.gr