Υποκρίθηκε(;) τραυματισμό και έφυγε από το γήπεδο!

Η σαπουνόπερα με τον Άντονι Ντέιβις έχει προφανώς πολλά επεισόδια ακόμα στη Νέα Ορλεάνη. Ακόμα και μετά τη μεγάλη νίκη των Πέλικανς επί της Οκλαχόμα Σίτι με 131-122 το πρόσωπο της βραδιάς ήταν πάλι ο Άντονι Ντέιβις, κι ας μην βρισκόταν καν στο στάδιο την ώρα που ολοκληρωνόταν η αναμέτρηση. Ο "Brow" αποχώρησε με τραυματισμό στον αριστερό ώμο λίγο πριν από το τέλος του ημιχρόνου και λίγη ώρα αργότερα έφυγε από το στάδιο μαζί με τον ατζέντη του, Ριτς Πολ. Πολύ πριν από το τέλος του ματς.

Ο τραυματισμός του Ντέιβις συνέβη όταν προσπάθησε να κόψει ένα σουτ του Νέρλενς Νοέλ. Αν και δεν φαινόταν να έχει κάτι αρχικά, λίγα λεπτά αργότερα η ομάδα της Νέας Ορλεάνης ανακοίνωσε ότι δεν επρόκειτο να επιστρέψει στο δεύτερο ημίχρονο λόγω τραυματισμού στον αριστερό ώμο. Περίπου μισή ώρα αργότερα, δε, εθεάθη να αποχωρεί από το Smoothie King Center μαζί με τον ατζέντη του, Ριτς Πολ, δημιουργώντας ακόμα και τη φημολογία ότι υποκρίθηκε τραυματισμό, ώστε να τελειώσει γρήγορα η βραδιά. Και για τον ίδιο και για την ομάδα του.