Ένσταση μετά την πιο περίεργη φάση της σεζόν στο NBA! (Βίντεο)

Οι Γουόριορς άλωσαν με 127-125 το Ντάλας, ωστόσο οι Μάβερικς δεν σκοπεύουν να αφήσουν αυτή την ήττα να περάσει έτσι. Για την ακρίβεια θα καταθέσουν ένσταση στο NBA και ο λόγος είναι η πιο περίεργη φάση της σεζόν, που είχε ως αποτέλεσμα να δεχθούν ένα εύκολο κάρφωμα.

Το σκηνικό έχει ως εξής: Το παιχνιδι βρισκόταν στην 3η περίοδο, όταν οι Μάβερικς κάλεσαν τάιμ-άουτ, έχοντας την εντύπωση ότι θα είχαν την κατοχή της μπάλας. Οι διαιτητές όμως άλλαξαν την απόφασή τους και - σύμφωνα με τους Τεξανούς - δεν ενημέρωσαν το Ντάλας.

Αποτέλεσμα; Όταν ξεκίνησε εκ νέου το παιχνίδι, οι παίκτες των Μαβς ήταν στην επίθεση. Οι διαιτητές όμως είχαν δώσει ήδη την μπάλα στους Γουόριορς στην άλλη πλευρά του παρκέ, με τον Κεβόν Λούνι να δέχεται την ασίστ του Τζόρνταν Πουλ και να σκοράρει, στην πιο περίεργη φάση της σεζόν!

Προς το παρόν δεν είναι σίγουρο τι ακριβώς θα ζητήσουν με αυτή την ένσταση οι Μαβς και αν θέλουν την επανάληψη του αγώνα. Δεδομένου όμως ότι στο τέλος ηττήθηκαν με δύο πόντους διαφορά, όλα τα σενάρια είναι ανοιχτά αυτή τη στιγμή.

Πηγή: sport24.gr