Δεύτερη σερί νίκη χωρίς Αντετοκούνμπο!

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν στον πάγκο για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα, αλλά αυτό δεν επηρέασε τους Μπακς οι οποίοι με πολυφωνία στην επίθεση πήραν την νίκη επί των Μάτζικ με 111-100.

Η απουσία του Γιάννη Αντετοκούνμπο φάνηκε μόνο στην τρίτη περίοδο, όταν το Ορλάντο μείωσε μέσω της άμυνας του στους 4 πόντους (78-74). Στο τέταρτο δωδεκάλεπτο όπως οι Μπακς βρήκαν ρυθμό και έφτασαν εύκολα στο 111-100.

Για το Μιλγουόκι που είναι στο 29-5, ο Μίντλετον ήταν πρώτος σκόρερ με 21 πόντους και 7 ασίστ, ενώ ο Ιλιασόβα είχε 17 πόντους και 14 ριμπάουντ, ο Ρόμπιν Λόπεζ και ο Χιλ επίσης πρόσθεσαν από 17 πόντους. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε για ένα λεπτό, έχοντας ένα λάθος.

Από το Ορλάντο (14-18) ο Φουρνιέ είχε 23 πόντους, ο Βούτσεβιτς 21 πόντους και 8 ριμπάουντ, ενώ ο Άιζακ είχε 19 πόντους 9 ριμπάουντ και 8 κλεψίματα.

Τα δωδεκάλεπτα: 37-25, 56-46, 78-74, 111-100