Βαριά ήττα για Κεραυνό (pics)

Δεν τα κατάφερε ο Κεραυνός απέναντι στην Νίμπουρκ από την Τσεχία, για την 4η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Basketball Champions League. Η Κυπριακή ομάδα γνώρισε την ήττα σε παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο στάδιο «Τάσσος Παπαδόπουλος» Ελευθερία με 102-69.

Οι διαφορές στα πρώτα στάδια του αγώνα ήταν πολύ κοντά στις δύο ομάδες, με το σκορ στο 7’ να είναι στο 18-18. Μέχρι το τέλος της περιόδου όμως η Νίμπουρκ ήταν μπροστά με 30-21 ενώ με το τέλος του ημιχρόνου το σκορ πήγε στο 52-37 υπέρ των φιλοξενουμένων.

Κυρίως ισορροπημένο ήταν το τρίτο δεκάλεπτο, όπου με την ολοκλήρωση του το σκορ είχε πάει στο 74-54. Με το φινάλε του αγώνα οι Τσέχοι έφυγαν με την νίκη με τελικό σκορ 102-69.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-30, 37-52, 54-74, 69-102