Διπλό της Αναγέννησης

Με διπλό επί των Moufflons η Αναγέννηση Γερμασόγειας επικράτησε με 96-58 και πρόσθεσε το όγδοο ροζ φύλλο της, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Γυναικών.

Στο 8' η Αναγέννηση Γερμασόγειας με λέι απ της Τόρλακ ήταν μπροστά με έξι πόντους (6-12) με τους στη συνέχεια να φτιάχνουν σερί έξι πόντων και μισό λεπτό πριν από το τέλος της πρώτης περιόδου ισοφάρισαν με τις βολές της Πέτρου (12-12). Η περίοδος έκλεισε με καλάθι της Παυλίδου (12-14).

Με το δίποντο της Τσενακλίεβα η Αναγέννηση Γερμασόγειας είχε προβάδισμα οκτώ πόντων (14-22) στο 22΄, ενώ στο 15' με το λέι απ της Hurley η διαφορά ανέβηκε στους 16 πόντους (18-34). Η διαφορά ήταν η ίδια και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, όπως σχηματίστηκε με τη βολή της Παυλίδου (29-43).

Οι φιλοξενούμενοι αύξησαν τις αποστάσεις στο δεύτερο ημίχρονο. Κατά το τρίτο δεκάλεπτο αύξησαν τη διαφορά ακόμη 13 πόντους (46-73) και ακόμη κατά 11 στο τέταρτο δεκάλεπτο (58-96).

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-14, 29-43, 46-73, 58-96