ΑΠΟΕΛ: "Mακράν η χειρότερη εμφάνιση..."

Ο ΑΠΟΕΛ εξέδωσε ανακοίνωση για την βαριά ήττα της ομάδας από τη Νέα Σαλαμίνα στην πετόσφαιρα.

Η ανακοίνωση:

Με το…αριστερό ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο 2021 η πετοσφαιρική μας ομάδα, αφού στον πρώτο της αγώνα στη νέα χρονιά, γνώρισε το βράδυ της Παρασκευής βαριά ήττα από τη Νέα Σαλαμίνα στη Λεμεσό με 3-0, σε αγώνα για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α κατηγορίας ανδρών.

Ο ΑΠΟΕΛ πραγματοποίησε μακράν τη χειρότερη του εμφάνιση στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, χωρίς σε καμία περίπτωση να θυμίζει τις προηγούμενες καλές παρουσίες του και δίνοντας την ευκαιρία στη Νέα Σαλαμίνα να επικρατήσει άνετα και να πετύχει την πρώτη της νίκη με σκορ 3-0.

Τo σκορ του πρώτου σετ (25-11) μιλά από μόνο του για την εικόνα του παιχνιδιού, ενώ στο δεύτερο και τρίτο σετ, ναι μεν η ομάδα μας ήταν βελτιωμένη, ωστόσο υπέπεσε και πάλι σε αρκετά λάθη, τα οποία δεν της επέτρεψαν να διεκδικήσει κάτι καλύτερο από τον αγώνα.

Με την αποψινή ήττα, η ομάδα μας απομακρύνθηκε ακόμη περισσότερο από τον στόχο εισόδου της στην πεντάδα.

Τα σετ: 25-11, 25-21, 25-22

ΑΠΟΕΛ (Χρ. Χαραλάμπους): Γιάνσονς, Χαριδήμου, Στρουγκάρεβιτς, Κυπριανού, Σάαρ, Κανάρης, Παντελή (λ1) (Παναγίδης, Αβερκίου, Σκόρδης, Λαμπρινός λ2, Σοφοκλέους, Φράγκου, Χριστοφορίδης.