Δεν σταμάτησε ούτε στη Δερύνεια

Σπουδαίας βαθμολογική νίκη με 0-3 σετ πέτυχε η Ομόνοια αφού τη Δευτέρα στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Ανδρών κέρδισε την Αναγέννηση στην Αίθουσα Δερύνειας με 0-3 σετ.

Ο αγώνας ήταν πολύ καλός με την Ομόνοια να κερδίζει λόγω της ποιότητάς της μια εκπληκτική ομάδα. Οι «τριφυλλοφόροι» έχουν ρεκόρ 14 νίκες σε 14 αγώνες πλέον.

Η Ομόνοια στο πρώτο σετ ήταν καλύτερη και κέρδισε 19-25 σε 25’ γράφοντας το 0-1 σετ.

Φοβερό σετ έγινε στο δεύτερο σετ με τις δυο ομάδες να το διεκδικούν. Η Αναγέννηση κατάφερε να προηγηθεί 21-19 αλλά η Ομόνοια ισοφάρισε 26-26 και πήρε σε 30’ το σετ με 26-28 αυξάνοντας το προβάδισμά της σε 0-2.

Η Αναγέννηση προηγήθηκε 07-06 στο τρίτο σετ, όμως οι παίκτες του Σάββα Σάββα το ανέτρεψαν και βρέθηκαν μπροστά με 07-09. Το σετ ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκειά του με την Αναγέννηση να βρίσκεται κοντά στο σκορ συνέχεια 19-19. Η Ομόνοια στα τελικά στάδια εξασφάλισε διαφορά δυο πόντων 21-23 και «κλείδωσε» τη σπουδαία νίκη με 0-3 σετ κερδίζοντας 21-25 σε 25’.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ (Γ. ΜΕΛΚΑ): Αποστόλου, Antonic, Τόφια, Costa, Καραγιάννης, Ιακώβου – Λίμπερο: Παπαϊωάννου.

OMONOIA (Σ. ΣΑΒΒΑ): Rangel, Αλεξίου, A. Πετρακκίδης, Eλευθερίου, Dos Santos, Προδρόμου – Λίμπερο: Πλατρίτης.