Διεκδικεί την 2η θέση

Την 2η θέση διεκδικεί με αξιώσεις ο Green Air Παφιακός που επικράτησε την Παρασκευή στην 24η αγωνιστική, 6η του Ομίλου 1-5 της Αναγέννησης Δερύνειας με 3-0 σετ στο Αθλητικό Κέντρο «ΑΦΡΟΔΙΤΗ».

Ο αγώνας διατήρησε το ενδιαφέρον του με την Αναγέννηση να διεκδικεί τα δυο πρώτα σετ, αλλά έμεινε 13 πόντους από την 3η θέση.

Πολύ ανταγωνιστικό ήταν το πρώτο σετ με την παφιακή ομάδα να επιβάλλεται 25-22 σε 29’. Εξίσου ανταγωνιστικό ήταν και το δεύτερο σετ με τις δυο ομάδες να είναι ισόπαλες 12-12. Η παφιακή ομαδα πήρε ένα μικρό προβάδισμα δυο πόντων 21-19. Ωστόσο, η ομάδα της Δερύνειας ισοφάρισε 23-23 με τον Green Air Παφιακό να κερδίζει στους έξτρα πόντους 26-24 σε 28’ γράφοντας το 2-0 σετ.

Στο τρίτο σετ ο Green Air Παφιακός άρχισε πολύ δυνατά και εξασφάλισε ντάμπλ – σκορ 12-06. Οι «γαλάζιοι» ξέφυγαν και άλλο 18-09 για να κερδίσουν το σετ 25-17 σε 23’ τελειώνοντας τον αγώνα με 3-0 σετ.