Ντέρμπι με τα όλα του και 2ος ο Green Αir Παφιακός

Πραγματικό ντέρμπι έγινε στο «ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΙΟ» στη μάχη της 2ης θέσης μεταξύ Ανορθώσεως – Green Air Παφιακού.

«ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΙΟ»: ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ – GREEN AIR ΠΑΦΙΑΚΟΣ 2-3 (17-25, 25-20, 19-25, 25-21, 10-15).

Οι δυο ομάδες τα έδωσαν όλα για τη νίκη με τον Green Air Παφιακό να επικρατεί με 3-2 και με 51 βαθμούς έναντι 50 της Ανορθώσεως να τερματίζει 2ος.

Ο αγώνας είχε συναρπαστική πλοκή με την ομάδα της Πάφου να προηγείται 1-0 (17-25). Η Ανόρθωσις ισοφάρισε σε 1-1 (25-20 το δεύτερο σετ). Ο Green Air Παφιακός όμως ήταν καλύτερος στο τρίτο σετ και προηγήθηκε 2-1 (19-25). Στο τέταρτο σετ έγινε ένα ανοικτό παιχνίδι με ις δυο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και τη «Μεγάλη Κυρία» να επικρατεί με 25-21 ισοφαρίζοντας τον αγώνα. Όλα κρίθηκαν στο τάϊ – μπρέικ με τον Green Air Παφιακό να έχει προβάδισμα 09-12 και να κερδίζει 10-15 και τον αγώνα 3-2 σετ.