Απάντησε με BREAK το ΑΠΟΕΛ!

Εντυπωσιακό το ΑΠΟΕΛ δεν άφησε το βράδυ της Δευτέρας 25 Μαρτίου 2019 περιθώρια αντίδρασης στην Αναγέννηση Δερύνειας, την οποία κέρδισε με 0-3 μέσα σε 1 ώρα και 24 λεπτά στη Σάλα Δερύνειας.

Με τη νίκη αυτή, οι «γαλαζοκίτρινοι» απάντησαν στο «break» της Αναγέννησης την περασμένη Παρασκευή και η μάχη για την 3η θέση έχει πολύ… δρόμο.

Οι δυο ομάδες είναι ισόπαλες 2-2 στις νίκες και το επόμενο ραντεβού είναι ορισμένο την Παρασκευή 29 Μαρτίου στο «Λευκόθεο». Η Αναγέννηση έχασε, αλλά έχει τις δυνατότητες να διεκδικήσει το νέο break στην Λευκωσία.

Το πρώτο σετ πρόσφερε συγκινήσεις με το ΑΠΟΕΛ να καταφέρνει περίπου σε 24 λεπτά να κερδίζει ένα ισορροπημένο σετ με 21-25. Το 0-1 στο ταμπλό της Σάλας Δερύνειας ήταν γεγονός.

Το ΑΠΟΕΛ «φόρτσαρε» στο δεύτερο σετ και σε 25 λεπτά «καθάρισε» με 17-25, με αποτέλεσμα να προηγηθεί με 0-2 σετ και να κάνει βήμα ισοφάρισης.

Στο τρίτο σετ η ομάδα του Λούη  Λοϊζου συνέχισε να έχει υψηλή απόδοση και κέρδισε σε 26 λεπτά 19-25 και τον αγώνα 0-3 σετ.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡ.(Γ. ΜΕΛΚΑ): Φελάχογλου, Κοσλόφσκι, Τοντόροβιτς, Αργκίλαγος, Καραγιάννης, Αποστόλου – Λίμπερο: Αντωνίου – Aλλαγές: Στέκας

AΠΟΕΛ (Λ. ΛΟΙΖΟΥ): Kασαμπαλής, Χάλαντα, Χρυσοστόμου, Γεωργίου, Νίκιτιν, Αβερκίου – Λίμπερο: Παντελή.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ (Γ. ΜΕΛΚΑ): Τόφιας, Κοσλόφσκι, Τοντόροβιτς, Καραγιάννης, Αργκίλαγος, Αποστόλου – Λίμπερο: Αντωνίου.

ΑΠΟΕΛ(Λ. ΛΟΪΖΟΥ): Κασαμπαλής, Χάλαντα, Χρυσοστόμου, Γεωργίου, Νίκιτιν, Αβερκίου – Λίμπερο: Παντελή.