Πρωταθλητές οι Ζορπής - Λιοτατής

Το δίδυμο Ζορπή/Λιοτατή που κέρδισε το προηγούμενο Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα, παρέμεινε ακλόνητο στην κορυφή αφού πριν από λίγο επιβλήθηκε δύσκολα στον μεγάλο τελικό των Παγιάν/Σαββίδη Αλ. με 2-0 σετ (22-20, 21-16) σε ένα τελικό που κράτησε 40 λεπτά.

Στο πρώτο σετ οι δύο ομάδες παρουσίασαν ένα αμφίρροπο αγώνα με το σκορ να είναι πάντα κοντά ως το τέλος και το σετ κρίθηκε στην λεπτομέρεια. Πιο τυχερή στάθηκε η ομάδα των Ζορπή/Λιοτατή που το κέρδισαν με 22-20 και πήραν ένα σημαντικό προβάδισμα στην μετέπειτα εξέλιξη του τελικού.

Δυνατό ξεκίνημα έκαναν οι Παγιάν/Σαββίδης Αλ. στην αρχή του 2ου σετ παίρνοντας σημαντικό προβάδισμα τεσσάρων πόντων (6-2) αλλά η αντίδραση των Ζορπή/Λιοτατή ήταν άμεση και το εις βάρος τους 2-6 έγινε 7-7. Η συνέχεια ήταν πανομοιότυπη με το πρώτο σετ, σταδιακά η ομάδα των Ζορπή/Λιοτατή ανέβασε την απόδοσή της. Αποτέλεσμα ήταν να κερδίζει έδαφος να αρχίσει να δημιουργείται μια σταθερή διαφορά 2-3 πόντων και στο τέλος να κερδίσουν το σετ με 21-16, τον τελικό με 2-0 και τον τίτλο της πρωταθλήτριας ομάδας.

Πάμπος Ζορπής και Αντώνης Λιοτατής κατέκτησαν την κορυφή με δύο τίτλους πρωταθλήματος και 2000 βαθμούς και στην δεύτερη θέση τερμάτισε η ομάδα των Ντέρεκ Γκιμόντ/Κωνσταντίνου Γιαννάκκκου με 1400 βαθμούς.