Σπουδαία νίκη στη Λεμεσό

LEMESOS VOLLEYBALL – ΑΝΟΡΘΩΣΗ 1-3 (14-25, 25-23, 22-25, 22-25)

Σπουδαία νίκη πέτυχε στο Λύκειο Πολεμιδιών η Ανόρθωση. Στο ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής όπως αποδείχθηκε, η Ανόρθωσις επιβλήθηκε της Lemesos Volleyball με 1-3 σετ και ανέβηκε στους 13 βαθμούς. Ο αγώνας της Τρίτης ήταν εξαιρετικός με την Lemesos Volleyball να κάνει μεγάλη εμφάνιση και να απειλεί με ήττα τη «Μεγάλη Κυρία».

Η παρουσία της Zώγιας Κωνσταντοπούλου έδωσε ώθηση στις «ροζ». Σημειώνεται ότι στο 3ο σετ η Ανόρθωσις και στο 4ο η Lemesos Volleyball ανέτρεψαν τεράστιες διαφορές.

Η Ανόρθωσις μπήκε εξαιρετικά στο πρώτο σετ και επιβλήθηκε με 14-25 γράφοντας το 0-1. Οι «ροζ» κέρδισαν σε ένα κλειστό δεύτερο σετ και ισοφάρισαν 1-1.

Στο τρίτο σετ έγινε σπουδαίο ματς με την ομάδα του Α. Σπύρου να προηγείται με 11-03, αλλά με ένα ντεμαράζ, η Aνόρθωσις έφερε «τούμπα» το σετ και το κατέκτησε με 22-25.

Η Ανόρθωσις ήταν κυρίαρχη από τα πρώτα στάδια του τρίτου σετ και προηγήθηκε 02-06. Σταδιακά ανέβαζε στροφές και η «Μεγάλη Κυρία» προηγήθηκε 13-21. Η Lemesos Volleyball όμως έκανε υπερπροσπάθεια και μείωσε στο -3 18-21 όμως δεν κατάφερε να ανατρέψει το σετ. Η Ανόρθωσις πήρε τους πόντους που ήθελε κερδίζοντας με 22-25 και τον αγώνα 1-3 σετ.

LEMESOS VOLLEYBALL (Α. ΣΠΥΡΟΥ) Azevedo, Κωνσταντοπούλου, Σίσκου, Mιχαήλ Ε., Summer, Σιδερά –Λίμπερο: Μιχαήλ Α. –Αλλαγές: Βojanu, R.Bojanu, Γκολέ, Κωνσταντινίδου, Λάσπου, Kαραολή.

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ (ΑLBOSCOVIC): Ιωάννου,. Bratunhinna, Χαραλάμπους, Βασιλείου, Ριαλά, Caetano – Λίμπερο: Δαϋίδ. – Αλλαγές: Ζεμπύλα.