Η Νιούκαστλ έβαλε σε μπελάδες τη Γουέστ Χαμ

Η Γουέστ Χαμ προηγήθηκε δύο φορές, με την Νιουκάστλ να την ισοφαρίζει ισάριθμες και να μην την αφήνει να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις της Premier League.

Ισόπαλη 2-2 αναδείχθηκε η Γουέστ Χαμ με την Νιουκάστλ, παρά το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές.

Με την ισοπαλία αυτή οι φιλοξενούμενοι μπήκαν σε μεγάλους μπελάδες, καθώς πλέον βρίσκονται μόνο 4 βαθμούς από την ζώνη του υποβιβασμού.

Η Γουέστ Χαμ μπήκε φουριόζα και μόλις στο 4ο λεπτό του αγώνα ο Αντόνιο έκανε το 1-0 στην αναμέτρηση. Μετά από 13 λεπτά αγώνα ο Αλμιρόν έκανε το 1-1 για τους γηπεδούχους.

Οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες, αλλά τελικά το σκορ στο ημίχρονο έμεινε 1-1. Στο 65ο λεπτό του αγώνα ο Σούτσεκ έκανε το 1-2 και έδωσε το προβάδισμα στην Γουέστ Χαμ. Η χαρά των φιλοξενούμενων κράτησε για 2 λεπτά ακόμα, καθώς ο Σέλβει ισοφάρισε στο 67΄.