Το έσωσε στο φινάλε

Η Κρίσταλ Πάλας βρέθηκε μερικά λεπτά μακριά από μια απίθανη νίκη στην έδρα της Μπράιτον, η οποία έσωσε στο φινάλε τον βαθμό με αυτογκόλ (1-1).

Το ματς ήταν μονότερμα για την Μπράιτον, η οποία στο πρώτο μέρος πίστεψε τρεις φορές ότι θα ανοίξει το σκορ. Στο 10’ ο Μπάτλαντ απέκρουσε στο τετ-α-τετ με τον Τροσάρ και στο 38’ έβγαλε το πέναλτι του Πασκάλ Γκρος. Ο Αγγλος keeper φάνηκε ότι έκανε λάθος σατο 39’ καθώς έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του, όμως το VAR έδειξε φάουλ του Μοπέ.

Στην επανάληψη ο Μόντερ είχε δοκάρι για τους γηπεδούχους και όπως συμβαίνει συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις, η ομάδα που δεν το έβαλε, το δέχθηκε. Στο 69’ ο Κόνορ Γκάλαχερ με τρομερό βολέ στα πλαϊνά δίχτυα έκανε το 0-1, το οποίο όμως δεν έμεινε μέχρι το τέλος αφού στο 87’ ο Αντερσεν έβαλε αυτογκόλ μετά το γύρισμα το Μοπέ από αριστερά για να γίνει έτσι το τελικό 1-1.

Πηγή: sdna.gr