Έμειναν ανοιχτοί λογαριασμοί για τη ρεβάνς

Ανοιχτούς λογαριασμούς για τη ρεβανς της 16ης Μαΐου άφησαν Λούτον και Χάντερσφιλντ (1-1) στον πρώτο ημιτελικό των play off ανόδου στην Premier League.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 12ο λεπτό με τον Σινάνι να δίνει το προβάδισμα στην Χάντερσφιλντ, όμως λίγο πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο η Λούτον βρήκε το γκολ της ισοφάρισης.

Συγκεκριμένα, στο 30ο λεπτό, ο Μπράντλεϊ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το 1-1, που έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα, με τις δύο ομάδες να αφήνουν ανοιχτούς λογαριασμούς ενόψει της ρεβάνς.

Ο δεύτερος ημιτελικός των δύο ομάδων, θα διεξαχθεί στην έδρα της Χάντερσφιλντ, την Δευτέρα 16 Μαΐου και ο νικητής θα πάρει την πρόκριση για τον μεγάλο τελικό ανόδου στην Premier League.

Πηγή: sdna.gr