Με... ρουκέτα του Έρικσεν στο 88' η Τότεναμ! (vids)

Η Τότεναμ τα βρήκε... σκούρα κόντρα στην μαχητική Μπράιτον, αλλά ένα πολύ ωραίο γκολ του Κρίστιαν Έρικσεν στο 88ο λεπτό της έδωσε τη νίκη με 1-0!

Τα Σπιρούνια είχαν... 78% κατοχή της μπάλας και πίεζαν για να πετύχουν γκολ κόντρα στην Μπράιτον σε όλη τη διάρκεια του ματς, με τους Γλάρους να αμύνονται σωστά! Στο 74ο λεπτό ο διαιτητής αρνήθηκε πέναλτι σε μαρκάρισμα στον Ντέλε Άλι, κάνοντας έξαλλους τους γηπεδούχους.

Παρόλα αυτά η ομάδα του Ποκετίνο βρήκε το πολυπόθητο γκολ στο 88ο λεπτό με ένα φανταστικό μακρινό σουτ του Έρικσεν!

Στο άλλο ματς της ημέρας, το πιο γρήγορο γκολ στην ιστορία της Πρέμιερ Λιγκ (!) δεν ήταν αρκετό για τη Σαουθάμπτον ώστε να πάρει τη νίκη στο Βίκαρεϊτζ Ρόουντ. Ο Σέιν Λονγκ σκόραρε στο... έβδομο δευτερόλεπτο για το 0-1, αλλά ο Αντρέ Γκρέι ισοφάρισε σε 1-1 στις καθυστερήσεις του ματς!