Αδιανόητο: Ο Χάαλαντ ξεπέρασε… όλη την Τσέλσι από το καλοκαίρι του 2022!

Η Τσέλσι ολοκλήρωσε κι άλλον ημερολογιακό μήνα δίχως να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα σε επίπεδο πρωταθλήματος, κάτι που σχεδόν είχε συνηθίσει να το κάνει και την περασμένη αγωνιστική περίοδο.

Ο φετινός Σεπτέμβρης φεύγει για τους «μπλε» με τρία διαδοχικά παιχνίδια στην Πρέμιερ χωρίς να έχει σκοράρει κανείς, ενώ, ο Οκτώβρης θ’ ανοίξει δίχως τον Νίκολας Τζάκσον που πλέον είναι τιμωρημένος λόγω… συμπλήρωσης ορίου καρτών.

Ο Έρλινγκ Χάαλαντ σκόραρε και απέναντι στην Νότιγχαμ Φόρεστ το μεσημέρι του Σαββάτου, πετυχαίνοντας το δεύτερο γκολ της νίκης (2-0) των «πολιτών» που ζορίστηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, όταν ο Ρόδρι ανόητα έπιασε τον Γκιμπς – Γουάιτ από τον λαιμό και αντίκρισε την κόκκινη κάρτα.

Παρ’ όλα αυτά, ήταν το 8ο φετινό τέρμα του Νορβηγού στράικερ, που από την έναρξη της θητείας του στην Σίτι έχει σκοράρει 44 φορές και σε αυτό το χρονικό διάστημα έχει βρεθεί πλέον στο +1 μόνος του, συγκριτικά με ΟΛΟΚΛΗΡΗ την Τσέλσι, η οποία έχει σημειώσει 43 τέρματα!

Πηγή: england365.gr