Ο Ονάνα... κρέμασε την Γιουνάιτεντ

Ο Αντρέ Ονάνα με νέα γκέλα χάρισε το βαθμό της ισοπαλίας στην Μπέρνλι 1-1 μέσα στο Ολντ Τράφορντ με την Γιουνάιτεντ πλέον να κινδυνεύει να μείνει εκτός ευρώπης!

Απίθανα πράγματα στο Old Trafford. Η 19η Μπέρνλι του Βινσέντ Κομπανί πήρε βαθμό κόντρα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ χάρη τόσο στον Αντρέ Ονάνα, αλλά και το VAR.

Σε μία ακόμα απίθανη γκέλα η ομάδα του Έρικ Τεν Χαγκ πέταξε βαθμούς με την Μπέρνλι, καθώς παρά το ότι ο Άντονι της έδωσε προβάδισμα στο 80ο λεπτό επτά λεπτά μετά ο Καμερουνέζος τερματοφύλακας σε έξοδό του γκρέμισε παίκτη των φιλοξενούμενων με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα.

Από τα έντεκα βήμματα ο Αζμουνί νίκησε τον Ονάνα και έγραψε το 1-1 που έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα αφού το VAR, δεν είδε ποτέ χέρι του Βιτίνιο σε σουτ του Άντονι. Έτσι πλέον η Γιουνάιτεντ βρίσκεται σε εξαιρετικά δύσκολη θέση για να βρεθεί έστω στην Ευρώπη τη νέα σεζόν, αφού πλέον βρίσκεται μόλις στο +1 από την... τρομακτική Νιουκάστλ.

Στα άλλα παιχνίδια που έγιναν εκείνη την ώρα η Νιουκάστλ διέλυσε με 5-1 εντός έδρας την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ που έκανε το λάθος να προηγηθεί με τον Αχμέντοβιτς και οι «καρακάξες» αρχικά ισοφάρισαν με τον Ίσακ στο 26', ενώ στην επανάληψη ο Σουηδός πέτυχε και το 3-1 στο 61' και νωρίτερα είχε δώσει προβάδισμα στην ομάδα του ο Γκιμαράες, πριν ο Όσμπορν με αυτογκόλ γράψει το τελικό 5-1 στο 65'.