Τεσσάρα και... άγριες διαθέσεις η Λίβερπουλ

Έτοιμη για... μεγάλα πράγματα δείχνει η Λίβερπουλ του Άρνε Σλοτ!

Οι «ρεντς» έδωσαν φιλικό αγώνα στο «Άνφιλντ» με τη Σεβίλλη και τη διέλυσαν 4-1, έχοντας πολλούς πρωταγωνιστές και δείχνοντας για ακόμη ένα φιλικό εξαιρετικό αγωνιστικό πρόσωπο.

Ο Ντιόγο Ζότα ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ, ενώ ανέλαβε ο Λουίς Ντίας με δύο τέρματα σε πέντε λεπτά, λίγο πριν λήξει το ημίχρονο. Η Σεβίλλη μείωσε προσωρινά με τον Πέκε Φερνάντεθ, όμως η... τελευταία λέξη άνηκε σε ένα από τα μεγάλα ταλέντα της Λίβερπουλ.

Συγκεκριμένα, ο Τρέι Νιόνι μπήκε στον αγωνιστικό χώρο στο 63' και σκόραρε με εξαιρετικό τελείωμα στο 67' για το τελικό 4-1. Πρόκειται για έναν 17χρονο παίκτη που αγωνίζεται στην U18 των «ρεντς» και έδειξε πως έχει λαμπρό μέλλον. Παράλληλα, αξίζει να σημειωθεί ότι έπαιξε βασικός ο Κώστας Τσιμίκας, που δεν έγινε αλλαγή.

Για τη Λίβερπουλ, ακολουθεί ένα ακόμη φιλικό με τη Λας Πάλμας και στη συνέχεια η έναρξη των επίσημων υποχρεώσεν στις 17 Αυγούστου, με την εκτός έδρας αναμέτρηση κόντρα στη νεοφώτιστη Ίπσουιτς.