Premier League: Απώλεια βαθμών για Αστον Βίλα

Ο Λίαμ Ντέλαπ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στο ματς του «Πόρτμαν Ρόουντ» με την γηπεδούχο Ιπσουϊτς να κόβει δύο βαθμούς (2-2) από τη φιλόδοξη Αστον Βίλα, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Premier League.

Ο Ντελάπ άνοιξε το σκορ νωρίς (8'), αλλά στη συνέχεια η ομάδα του Μπέρμιγχαμ ανέλαβε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα και πίεσε για την ανατροπή του σκορ. Πρώτα ο Ρότζερς (15') ισοφάρισε και στο 32ο λεπτό ο Γουότκινς έγραψε το 2-1.

Στην επανάληψη όμως οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι να παλέψουν το ματς και ο Ντελάπ κατάφερε να ισοφαρίσει (72') με το δεύτερο προσωπικό του γκολ και να χαρίσει έναν πολύτιμο βαθμό στην ομάδα του.

Αναλυτικά τ' αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής και η βαθμολογία στην Premier League έχουν ως εξής:

Νιούκαστλ-Μάντσεστερ Σίτι 1-1