Γουέστ Χαμ-Τότεναμ 2-3: Special... ντεμπούτο (videos&pics)

Ο Ζοσέ Μουρίνιο είναι και πάλι εδώ. Ο Πορτογάλος μεταμόρφωσε με το «καλημέρα» την Τότεναμ, που κέρδισε 2-3 εκτός έδρας την Γουέστ Χαμ κι έβαλε τέλος στην κατρακύλα των τελευταίων αγωνιστικών.

Μια άλλη Τότεναμ στη σημερινή αναμέτρηση με την Γουέστ Χαμ. Στο ντεμπούτο του Μουρίνιο στον πάγκο της οι φιλοξενούμενοι πραγματοποίησαν μία τρομερή εμφάνιση και πήραν τη νίκη με 3-2 εκτός έδρας επί της Γουέστ Χαμ. Η νίκη αυτή είναι η πρώτη για την Τότεναμ μετά από 5 ματς, λίγες μόνο μέρες πριν το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό.

Ο Νοτιοκορεάτης Σον Χιουνγκ-Μιν άνοιξε το σκορ στο 36ο λεπτό για να διπλασιάει τα τέρματα των φιλοξενούμενων ο Βραζιλιάνος Λούκας Μόουρα στο 43ο λεπτό. Κι ενώ είχαν περάσει μόλις 4 λεπτά από την έναρξη του β΄ μέρους (49΄), ο Χάρι Κέιν πέτυχε με κεφαλιά και τρίτο γκολ μετά από συστημένη σέντρα του Οριέ από δεξιά. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 73ο λεπτό με τον Μικαίλ Αντόνιο και στο 90΄ με τον Άντζελο Ογμπόνα.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού την ερχόμενη Τρίτη (26/11) στο Λονδίνο για το Champions League δεν είχε νικήσει εκτός έδρας εφέτος σε έξι αναμετρήσεις και σε 5 διαδοχικές εντός ή εκτός. Η... κατρακύλα της Γουέστ Χαμ συνεχίζεται, αν αναλογιστεί κανείς πως πριν από λίγο καιρό βρισκόταν στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα και πλέον βρίσκεται στις χαμηλές θέσεις με 13 βαθμούς.