Premier League: Πρώτες απώλειες για Σίτι

Μπορεί η Μάντσεστερ Σίτι να ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο την προσπάθεια υπεράσπισης του τίτλου της στην Αγγλία, παίρνοντας δύο νίκες στις ισάριθμες πρώτες αγωνιστικές, ωστόσο δεν συνέχισε με τον ίδιο τρόπο...

Και όμως αυτό το γκολ στην Premier League μέτρησε! (video)

Σήμερα (25/8) οι «πολίτες» αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 με τη Γουλβς εκτός έδρας, με αποτέλεσμα να εξαρτώνται πλέον από τα αποτελέσματα άλλων ομάδων για να παραμείνουν στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ο Βιλί Μπολί έδωσε στο 57ο λεπτό το προβάδισμα στους Γουόντερερς, σε μια φάση που η μπάλα έχει χτυπήσει στο χέρι του άσου της Γουλβς πριν καταλήξει στα δίχτυα. Οι «πολίτες» κατάφεραν να ισοφαρίσουν με την κεφαλιά του Εϊμερίκ Λαπόρτ στο 69ο λεπτό, ωστόσο δεν μπόρεσαν να πετύχουν την ανατροπή.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η Σίτι είχε τρία δοκάρια στο ματς, τα δύο εκ των οποίων στο πρώτο μέρος: αρχικά με το σουτ του Αγουέρο στο 21΄ και στο 22΄ με το σουτ του Στέρλινγκ, το οποίο ο Ρούι Πατρίσιο απέκρουσε με τα ακροδάχτυλα για να στείλει στη συνέχεια την μπάλα στο δοκάρι. Το τρίτο δοκάρι είχε πάλι ο Αγουέρο, όταν «σημάδεψε» σε εκτέλεση φάουλ το οριζόντιο στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα.