Ο Νταρμπισάιαρ οδηγεί την Μακάρθουρ!

Ο Ματ Νταρμπισάιαρ σκόραρε και η Μακάρθουρ επέστρεψε στις νίκες. Η ομάδα του Άγγλου επιθετικού κέρδισε με ανατροπή την Γουέστερν Γιουνάιτεντ με 2-1 και έκλεισε την κακή παρένθεση των δυο σερί ηττών.

Οι γηπεδούχοι δέχθηκαν το τέρμα από πολύ νωρίς και συγκεκριμένα στο 8’ της αναμέτρησης, όμως, με αντεπίθεση διαρκείας, κατάφεραν να γυρίσουν το σκορ και να πάνε στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 2-1.

Στο 35ο λεπτό ο Νταρμπισάιαρ ισοφάρισε με το 8ο του τέρμα με τη φανέλα της Μακάρθουρ και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ο Σουσαέτα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Με αυτή τη νίκη η ομάδα των Ματ Νταρμπισάιαρ και Τομι Ορ, ανέβηκε στην 3η θέση με 20 βαθμούς, αλλά με παιχνίδια περισσότερα από όλες σχεδόν τις ομάδες.