Συνέχισε τις υψηλές πτήσεις η Ρέιντζερς

Η Ρέιντζερς συνέχισε τις υψηλές πτήσεις επικρατώντας εντός έδρας 4-2 της Ρος Κάουντι για τη 13η αγωνιστική της Premier League Σκωτίας.

Με εντυπωσιακό τρόπο συνέχισε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα Σκωτίας η Ρέιντζερς, διατηρώντας το +4 από τη δεύτερη θέση και τη Σέλτικ.
Η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ είχε εύκολο έργο απέναντι στη Ρος Κάουντι, επικρατώντας 4-2 στη Γλασκώβη για τη 13η αγωνιστική της Premier League.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο έκτο λεπτό με τέρμα του Χούνγκμπο, με τη Ρέιντζερς να φέρνει τούμπα το ματς στο μισάωρο με τα τέρματα των Αρίμπ (19') και Κεντ (30').

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μπακούνα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1 στο 49ο λεπτό, με το αυτογκόλ του Ιακοβίτι με τη συμπλήρωση μιας ωρας αγώνα να δίνει διαστάσεις θριάμβου. Το τελικό σκορ για την ουραγό του βαθμολογικού πίνακα (6β.) διαμόρφωσε ο Γουάιτ στο 87ο λεπτό.