Πλώρη για τον τίτλο στην Πορτογαλία έχει βάλει η Σπόρτινγκ Λισαβόνας!

Πλώρη για τον τίτλο στην Πορτογαλία έχει βάλει η Σπόρτινγκ Λισαβόνας, που δεν έπεσε στην παγίδα της Σάντα Κλάρα και παρά το γεγονός ότι ισοφαρίστηκε στο 83’ μπόρεσε και πήρε το τρίποντο στις καθυστερήσεις επικρατώντας 2-1.

Τα «λιοντάρια» μετά την ισοπαλία με την Πόρτο την προηγούμενη αγωνιστική, ήθελαν νίκη για να διατηρήσουν την απόσταση ασφαλείας που έχουν από τη δεύτερη Μπράγκα και κατάφεραν μόλις στο 22’ να προηγηθούν με τον Πέδρο Γκονσάλβες.

Οι γηπεδούχοι έδειχναν ότι κρατούσαν τη νίκη για 83’ λεπτά, αλλά το τέρμα του Ρούι Πέδρο στο 83’ για το 1-1 έδειχνε να τους χαλάει τα σχέδια.

Ωστόσο, ο Κόατες είχε άλλη άποψη και με το γκολ του στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε να γράψει το 2-1 και να χαρίσει το τρίποντο στη Σπόρτινγκ.