Καρδιοχτύπησε... αλλά κέρδισε η Ρέιντζερς

Καρδιοχτύπησε, αλλά τελικά μπήκε νικηφόρα στη φετινή Premiership Σκωτίας η Ρέιντζερς. Η ομάδα του βαν Μπρόνκχορστ επικράτησε 2-1 της Λίβινγκστον παρότι βρισκόταν πίσω στο σκορ για το μεγαλύτερο μέρος του ματς.

Στο πέμπτο μόλις λεπτό του ματς ο Νούμπλε άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, οι οποίοι είχαν μια ακόμα καλή στιγμή στο 27' με κεφαλιά του Ομπιλεγέ που σταμάτησε ο ΜακΛάφλιν.

Η Ρέιντζερς ανέβασε την απόδοσή της στο δεύτερο μισλο του ματς και βρήκε δίχτυα στο 54' με τον Αντόνιο Τσόλακ, όμως το γκολ δεν μέτρησε ως οφσάιντ, ξεσηκώνοντας τις διαμαρτυρίες του πρώην επιθετικού του ΠΑΟΚ.

Η πίεση των φιλοξενούμενων συνεχίστηκε ασφυκτικά και απέδωσε καρπούς στο 72' όταν ο Άρφιλντ με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.

Τρία λεπτά αργότερα ολοκληρώθηκε η ανατροπή, με μαγική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ταβερνιέ.

Πηγή: sport-fm.gr