Όταν δεν σε θέλει…μην το ψάχνεις (video)

Ντέρμπι είχαμε χθες στη Δανία με την Μίντιλαντ να αντιμετωπίζει την Μπρόντμπι.

Σε ένα παιχνίδι όπου οι γηπεδούχοι ήθελαν μόνο τη νίκη για να μείνουν ζωντανοί στην υπόθεση τίτλος…πράγμα που δεν κατάφεραν αφού γνώρισαν την ήττα με 1-2 έστω και αν προηγήθηκαν στο σκορ.

Ωστόσο ο πιο άτυχος παίκτης του γηπέδου ήταν ο Αλεξάντερ Σιόλτς της Μίντιλαντ.

Αρχικά η Μπρόντμπι ισοφάρισε στο 12ο λεπτό σε 1-1 με τον Χέντλουντ και αφού η μπάλα κτύπησε στο πόδι του Σιόλτς και άλλαξε πορεία.

Ο αμυντικός της Μίντιλαντ είδε στο 51ο λεπτό να απομακρύνεται πάνω στην γραμμή το σουτ του επιχείρησε για να δώσει προβάδισμα στην ομάδα του.

Το αποκορύφωμα ήρθε στο 75ο λεπτό για τον Σιόλτς όταν ο Γκαμελμπί έκανε το σουτ η μπάλα να κοντράρει και πάλι πάνω του να αλλάζει πορεία και να καταλήγει στα δίκτυα του Χάνσεν για το 1-2 της Μπρόντμπι. Όταν δεν σε θέλει…δεν σε θέλει. Η Μίντιλαντ γνώρισε την ήττα και η διαφορά από την πρώτη στην βαθμολογία Κοπεγχάγη του Πιέρου ανέβηκε στους 11 βαθμούς.