Ενδιαφέρει Ομόνοια: Έβαλε στα... σχοινιά τη Μίντιλαντ σε ένα ματς ροντέο!

Τα βρήκε πιο σκούρα από όσο νόμιζε η Μίντιλαντ κόντρα στην Βέιλε! Η προσεχής αντίπαλος της Ομόνοιας, επικράτησε με 2-1 σε ένα ματς που τα είχε όλα! Ένα αποτέλεσμα που την ανέβασε στους 9 βαθμούς, έχοντας απολογισμό 3-0-1 στις πρώτες 4 αγωνιστικές στην λίγκα.

Συγκεκριμένα, η ομάδα του Τόμασμπεργκ επικράτησε με 2-1 της Βέιλε εκτός έδρας, επιστρέφοντας στις νίκες μετά από 3 σερί ήττες σε Δανία και Ευρώπη με σκόρερ τους Σίμσιρ (51') και Φρανκολίνο (59').

Προηγούμενως είχε χάσει πέναλτι ο Τσο (9'), ενώ για ένα ακόμη παιχνίδι στην Δανία εκτός έδρας τελείωσε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ορτίθ Καμπέσας στο 78'. Οι γηπεδούχοι πίεσαν στο 83' και έβαλαν στα... σχοινιά την αντίπαλο της Ομόνοιας η οποία άντεξε μέχρι το τέλος.

Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με 8 λεπτά καθυστερήσεις με τους γηπεδούχους να πιέζουν πολύ την Μίντιλαντ. Σαφώς και αυτό το παιχνίδι το παρακολούθησαν και κατέγραψαν τα δικά τους στοιχεία στο «τριφύλλι».