Ο προπονητής της Λειψίας ελπίζει

Ο Γιούλιαν Νάγκελσμαν γνωρίζει πολύ καλά πόσο δύσκολη έχει γίνει η κατάσταση για τη Λειψία μετά το εκτός έδρας 2-0 της Λίβερπουλ στο πρώτο ματς των «16» του Champions League, όμως, διατηρεί ελπίδες...

Οι «ταύροι», είχαν δοκάρι στην έναρξη της αναμέτρησης με τον Όλμο, είχαν μεγάλη φάση για γκολ στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους με τον Άλισον ν' αποκρούει, ενώ στις καθυστερήσεις ο Χουάνγκ πλάσαρε άουτ.

Σε αυτές τις φάσεις στάθηκε ο Νάγκελσμαν και έδειξε να πιστεύει σε κάτι πιο... αποτελεσματικό από την ομάδα του στη ρεβάνς της 10ης Μαρτίου, λέγοντας:

«Η διαφορά μας ήταν πως η Λίβερπουλ έκανε γκολ τις μεγάλες ευκαιρίες που έφτιαξε, ενώ εμείς είχαμε τρεις μεγάλες στιγμές και δεν καταφέραμε να σκοράρουμε. Για δυο πολύ σημαντικά λάθη που κάναμε τιμωρηθήκαμε σκληρά και είναι λογικό αυτό σε τέτοιο επίπεδο.

Είχαμε γενικά καλή εικόνα, δεν είναι εύκολη η κατάσταση που διαμορφώθηκε για εμάς ενόψει της ρεβάνς, αλλά τίποτα δεν είναι απίθανο. Θα τα δώσουμε όλα. Θα ήταν μια καλή ιδέα να ξαναπαίξουμε σε αυτό το γήπεδο (σ.σ Βουδαπέστη, Puskas Arena) αν δεν καταφέρουμε να πάμε στο Λίβερπουλ».