Ματσάρα στο Ισραήλ, άνετη και ωραία η Μπενφίκα! (Αποτελέσματα)

Ματσάρα βγαλμένη από ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ στην Χάιφα με την Μακάμπι να κάνει ανατροπή στην ανατροπή κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα (3-2), κάνοντας το πρώτο βήμα πρόκρισης. Άνετο πέρασμα της Μπενφίκα από του... ουδέτερο Λοτζ κόντρα στην Ντιναμό Κιέβου.

Το δυνατό μήνυμα των οργανωμένων του ΑΠΟΕΛ ενόψει επαναληπτικού!

Τρελαίνει τους Ομονοιάτες ο Ζε: Ανάρτηση με τριφύλλια και επίσημο video Ομόνοιας!

Η Μακάμπι άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό με τον Πιερό, όμως η αντίδραση του Ερυθρού Αστέρα ήταν άμεση, αφού ο Πέσιτς στο 27' έφερε την αναμέτρηση στα ίσα και ο Κάνγκα στο 40' έδωσε το προβάδισμα στους Σέρβους.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως είχαμε και πάλι ανατροπή, αυτή τη φορά για τους Ισραηλινούς, που αρχικά ισοφάρισαν σε 2-2 με τον Πιερό στο 51', για να έρθει ο Τσέρι στο 61ο λεπτό να χαρίσει την νίκη μισή-πρόκριση στην Μακάμπι.

Άνετο πέρασμα της Μπενφίκα από το Λοτζ

Στο ουδέτερο Λοτζ της Πολωνίας η Ντιναμό Κιέβου υποδέχθηκε την Μπενφίκα, με τους Πορτογάλους να καθαρίζουν ουσιαστικά την πρόκριση από το πρώτο ημίχρονο.

Ο Ζιλμπέρτο με τρομερό σουτ στο 9ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Ρότζερ Σμιντ, ενώ ο Ράμος στο 37' διαμόρφωσε το τελικό 0-2, που δίνει σαφές προβάδισμα πρόκρισης στους Πορτογάλους.