ΜΑΓΙΚΟΣ Ολυμπιακός διέλυσε την Κράσνονταρ με 4-0! (vids)

Εξαιρετική εμφάνιση από τους Πειραιώτες που διέσυραν την Κράσνονταρ με 4-0 και ουσιαστικά βρίσκονται στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ!

Η ομάδα του Μαρτίνς έκανε... πάρτι στο κατάμεστο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» και εκείνο που απομένει είναι να τσεκάρει το εισιτήριο για την κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση στον επαναληπτικό στη Ρωσία. Δυο γκολ ο Ραντζέλοβιτς και από ένα οι Γκερέρο και Ποντένσε. Κράτησε για 5ο διαδοχικό παιχνίδι το μηδέν ο τεράστιος Σα.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων, εδώ.

Αποδοκιμάστηκε έντονα ο Μάρκους Μπεργκ!

Η ΕΞΕΛΙΞΗ:

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

92' Ο Τοροσίδης στο ματς αντί του Ποντένσε.

88' Σπάνιας ομορφιάς γκολ από τον Ποντένσε με λόμπα, μετά από πάσα του Μπουχαλάκη!

ΓΚΟΛ ο ασταμάτητος Ολυμπιακός και 4-0!

85' Χρυσή αλλαγή του Μαρτίνς ο Ραντζέλοβιτς, σκοράρει ξανά με τρομερό τελείωμα έξω από την περιοχή!

ΓΚΟΛ και 3-0 ο Ολυμπιακός!

Οι Ρώσοι έχουν βγει στην επίθεση.

78' Ο Ραντζέλοβιτς βγαίνει απέναντι από τον Σαφόνοφ και διπλασιάζει τα τέρματα των Πειραιωτών!

ΓΚΟΛ και 2-0 ο Ολυμπιακός!

75' Ραντζέλοβιτς αντί του Μασούρα.

70' Σουτ από τον Μασούρα που κοντράρει και μπλοκάρεται. Λίγο μετά ο Ποντένσε χάνει απίστευτη φάση από κοντινή απόσταση.

69' Ο Ιγνατίεφ στην θέση του Μπεργκ που απογοήτευσε.

68' Ο Μπεργκ βρέθηκε μόνος του σε θέση βολής και σούταρε έξω. Αποδοκιμάστηκε ξανά στο τέλος της προσπάθειάς του.

66' Πολύ καλό σουτ μακρινό του Τσιμίκα, μπλόκαρε ο Ρώσος γκολκίπερ.

Προσπαθεί να γίνει πιο απειλητική η Κράσνονταρ.

Καταγγελία ρωσικών ΜΜΕ για επίθεση οπαδών του Ολυμπιακού σε Ρώσο παραγωγό...

58' Σουλεϊμάνοφ μέσα. Έξω ο Ναμλί.

55' Φάουλ του Βαλμπουενά, αποκρούσει με γροθιές ο Σαφόνοφ.

53' Υπόδειξη οφσάιντ σε προσπάθεια του Ποντένσε. Συνεχίζει να απειλεί η ομάδα του Μαρτίνς.

Μπήκε και πάλι δυνατά ο Ολυμπιακός.

46' Ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.

Ανώτερος ο Ολυμπιακός, δικαιούται το προβάδισμα που έχει με το πολύ όμορφο γκολ του Γκερέρο. Θα μπορούσε να έχει πετύχει και δεύτερο τέρμα. Μόλις ένα σουτ στον στόχο οι φιλοξενούμενοι.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Σωρεία χαμένων ευκαιριών από τους γηπεδούχους στις καθυστερήσεις, κυρίως με τον Βαλμπουενά αλλά δεν καταφέρνουν να "βρουν" δεύτερο γκολ πριν τη λήξη του πρώτου μέρους.

43' Σημαντική ευκαιρία με τον Μπεργκ αλλά η φάση δεν μετράει καθώς υπήρχε οφσάιντ.

40' Τρία σουτ εντός στόχου οι γηπεδούχοι, μόλις ένα οι φιλοξενούμενοι.

Πιέζει και για δεύτερο γκολ ο Ολυμπιακός, κυρίως με τον Ποντένσε.

31' Φανταστικό σουτ του Γκερέρο και 1-0 οι Πειραιώτες!

ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

30' Μοιρασμένη πλέον η κατοχή της μπάλας ανάμεσα στις δύο ομάδες, καθώς οι Ρώσοι ισορρόπησαν μετά το δυνατό ξεκίνημα της ομάδας του Μαρτίνς.

26' Αναγκαστική αλλαγή. Έξω ο Καμπελά λόγω τραυματισμού και μέσα ο Όλσον.

Διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού. Είναι κάτω παίκτης των φιλοξενούμενων, ο Καμπελά.

15' Καλή φάση με σέντρα του Μασούρα και κεφαλιά του Μπουχαλάκη που περνάει λίγο έξω έχοντας ακουμπήσει και σε αμυντικό.

13' Σουτ από τον Βάντερσον, με δεύτερη προσπάθεια μπλοκάρει ο Σα.

VAR για πέναλτι που ζήτησαν οι Ρώσοι.

10' Διπλή προσπάθεια του Γκιγιέρμε, μπλοκάρεται από την αντίπαλη άμυνα.

9' Χωρίς μεγάλη φάση το ματς μέχρι στιγμής.

Ο Ολυμπιακός έχει την κατοχή της μπάλας στα πρώτα λεπτά.

1' Ο αγώνας ξεκίνησε.