Γκαγιέγο: «Δεν είμαι ευχαριστημένος, να δούμε τα λάθη μας...»

Διαβάστε τι δήλωσε ο τεχνικός του ΑΠΟΕΛ, Νταβίντ Γκαγιέγο, μετά τη νίκη της ομάδας του με 1-0 επί της Πετροκούμπ.

Αναλυτικά:

Από τον Οκτώβρη δεν έχασε αυτή η ομάδα, είμαστε περήφανοι για το σημερινό αποτέλεσμα. Στο παιχνίδι είδαμε δύο διαφορετικά ημίχρονα. Αυτό που είχαμε στο πρώτο μέρος, είναι αυτό που ήθελα να δω. Επίθεση, άμυνα και πίεση. Στο δεύτερο μέρος είχαμε δυσκολίες. Δεν είμαι ευχαριστημένος που κάναμε άμυνα, ήθελα να είμαι πιο επιθετικοί. Συγχαρητήρια στην ομάδα μας αλλά πρέπει να αλλάξουμε κάποια πράγματα που είδα στο δεύτερο ημίχρονο. Όταν υπάρχει κούραση γίνεται αντικατάσταση, είμαστε προετοιμασμένοι για όλα. Θα αναλύσουμε το παιχνίδι μας, να δούμε τα λάθη μας για να είμαστε πιο προετοιμασμένοι.

Να συγχαρώ την ομάδα για όλη την προσπάθεια που έκανε. Να ευχαριστήσω και τους οπαδούς που είναι πάντα εκεί, μαζί μας. Ξαναλέω, μου άρεσε η εικόνα στο πρώτο μέρος. Στην επανάληψη η ομάδα προσπάθησε αλλά δεν μου άρεσε γενικά το παιχνίδι που κάναμε. Να μην πηγαίνουμε πίσω πίσω. Ωριμάζουμε, απλά κερδίσαμε το πρώτο ημίχρονο. Ξεκούραση τώρα ενόψει επαναληπτικού. Να προετοιμστουμε με ενθουσιασμό.

Δεν ξέρω αν θα αλλάξω τακτική στο επόμενο παιχνίδι. Πρέπει να κάνουμε αλλαγές σίγουρα. Κρατώ τα θετικά από τον αγώνα. Είναι αρχές και είναι λογικό. Έχουμε νικήσει μια ομάδα που έτρεχε ένα αήττητο

Ο Ντβάλι θα είναι κανονικά στο επόμενο παιχνίδι.