«Αυτό είναι το ποδόσφαιρο - Δυστυχώς δεν τα καταφέραμε»

Απογοητευμένος από την ήττα που άφησε την ομάδα του εκτός Champions League παρουσιάστηκε ο προπονητής της Στέαουα, Ηλίας Χαραλάμπους μέσα από τις δηλώσεις του.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Ήταν πολύ δύσκολο. Ξέραμε ότι θα ήταν πιο δύσκολο μετά το 3-0. Ήξερα ότι η Σπάρτα ήταν καλή στις στημένες φάσεις, πετύχαμε αυτό το γρήγορο γκολ, μετά ήταν το πέναλτι. Τα παιδιά αντέδρασαν πολύ καλά, χειρίστηκαν καλά το δεύτερο ημίχρονο. Δυστυχώς δεν τα καταφέραμε, τελείωσε. Αυτό είναι το ποδόσφαιρο, τώρα θα επικεντρωθούμε στο πρωτάθλημα και θα προσπαθήσουμε να πάμε την ομάδα στο Γιουρόπα Λιγκ. Στο ποδόσφαιρο, οι μικρές λεπτομέρειες κάνουν τη διαφορά.

Ο αντίπαλος έπαιξε διαφορετικά σε σχέση με τον πρώτο αγώνα του γύρου, επέλεξε μακρινές μπάλες. Επαναλαμβάνω, όταν δέχεσαι 3 γκολ δεν είναι εύκολο. Κάναμε τη ζωή δύσκολη στους εαυτούς μας. Φτάσαμε κοντά στο να ισοφαρίσουμε, αλλά μέχρι εκεί.

Δεν μπορούμε να αλλάξουμε τίποτα τώρα. Οι οπαδοί έσπρωξαν τους παίκτες ακόμα και στο 3-0. Δεν σταμάτησαν ούτε δευτερόλεπτο. Λυπάμαι που δεν μπορέσαμε να προχωρήσουμε»