«Καθάρισε» η Σλοβενία με πρωταγωνιστή Σπόραρ!

Ποιο ντέρμπι κορυφής; Η Σλοβενία ήταν το απόλυτο αφεντικό στο ματς με τη Φινλανδία, τη νίκησε 3-0 εντός έδρας και έμεινε μόνη πρώτη στη βαθμολογία του 8ου ομίλου, με τις ελπίδες της για επιστροφή σε τελική φάση Euro μετά από 24 χρόνια να είναι ακόμη πιο μεγάλες!

Οι Σλοβένοι καθάρισαν το ματς από το πρώτο ημίχρονο, με τον Αντράζ Σπόραρ να κερδίζει πέναλτι που αξιοποίησε για το 1-0 ο Σέσκο (16’), με τον επιθετικό του Παναθηναϊκού να... σερβίρει το δεύτερο γκολ του παίκτη της Λειψίας στο 28’.

Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να βγάλουν αντίδραση, με τον Γιάνζα μάλιστα να διαμορφώνει το τελικό 3-0 στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Βασικός αγωνίστηκε και ο Άνταμ Τσέριν, ενώ ο Μπένιαμιν Βέρμπιτς πέρασε στο ματς στο 80ό λεπτό.

Πηγή: sport-fm.gr