Προπονητής Μπότεβ: «Αυτό ήταν που δεν μου άρεσε...»

Ο Αζρούντιν Βάλεντιτς, μίλησε στο επίσημο κανάλι της Μπότεβ Πλόβντιβ μετά το φιλικό παιχνίδι και τη νίκη επί της Μέταλιστ Χαρκόβου με 2-1.

«Ήταν το πρώτο παιχνίδι προετοιμασίας μετά από δυο σκληρές βδομάδες. Δεν μου άρεσε που στο πρώτο μέρος χάναμε εύκολα τη μπάλα και τη δίναμε δωρεάν στον αντίπαλο και έβγαζαν αντεπιθέσεις. Η μεταφορά στην άμυνα σε αντεπιθέσεις μας αφαιρούσε πολλή ενέργεια και μετά δεν μπορούσαμε να φτιάξουμε κάτι επιθετικά.

Στο β' ημίχρονο ήμασταν πολύ καλύτεροι, ειδικά στα πρώτα λεπτά. Είχαμε καλύτερο ρυθμό. Παίζαμε με ένα-δυο αγγίγματα. Αλλάξαμε κάποια πράγματα και σκοράραμε δυο γκολ ενώ είχαμε άλλη μια καλή ευκαιρία.

Αλλά για πρώτο αγώνα τα πήγαμε καλά, ειδικά από τη στιγμή που κάποιοι ποδοσφαιριστές έπαιξαν 90λεπτο. Είναι σημαντικό αυτό γιατί έχουμε μόνο ακόμα ένα φιλικό πριν τα επίσημα».