ΑΠΟΕΛ: Με προσήλωση για το... αυτονόητο!

Με μοναδικό στόχο την πρόκριση τους στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League, ρίχνονται σήμερα στη μάχη του δεύτερου προκριματικού γύρου της διοργάνωσης οι ποδοσφαιριστές του ΑΠΟΕΛ.

Ένα παιχνίδι που είναι αρκετά νωρίς το απόγευμα, στις 15:00 (live από Sportime) συγκεκριμένα, το ΑΠΟΕΛ θ' αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Καϊσάρ Καζακστάν με τηλεοπτική μετάδοση από την Cablenet.

Ο αγώνας είναι μονός και οι "γαλαζοκίτρινοι" θέλουν νίκη και μόνο νίκη για να συνεχίσουν την πορεία τους στη διοργάνωση. Με πρόκριση ο ΑΠΟΕΛ θ' αντιμετωπίσει τη νικήτρια του ζευγαριού Ολίμπια Λουμπλιάνα Σλοβενίας - Ζρίνσκι Βοσνίας (ο αγώνας είναι απόψε στις 19:30). Το αποψινό 90λεπτο στο Καζακστάν είναι μίας και μοναδικής επιλογής για τους ποδοσφαιριστές του Ουζουνίδη, είναι πιο έμπειροι οι ‘γαλαζοκίτρινοι’ σε ματς Ευρώπης και έχουν υποχρέωση να προκριθούν όπως δήλωσε και από πλευράς παικτών ο Ντε Βινσέντι σε χθεσινές του δηλώσεις. Στη φετινές ευρωπαϊκές διοργανώσεις είδαμε αρκετές εκπλήξεις και ότι η έδρα σε μονό αγώνα, από τη στιγμή που είναι χωρίς θεατές, δεν παίζει και τόσο σημαντικό ρόλο γι’ αυτό ο ΑΠΟΕΛ θα πρέπει να μπει συγκεντρωμένος από το πρώτο λεπτό για να κάνει το δικό του παιχνίδι.

Με προσήλωση και χωρίς να δώσει το παραμικρό δικαίωμα στην ομάδα του Καζακστάν, επιβάλλεται ως μεγάλη ομάδα που είναι να κάνει το καθήκον της και να επιστρέψει στην Κύπρο με πρόκριση στις αποσκευές.